Komentáre k zápasom

15.9.2011, zápas ČFK - Vion 6:3

Chlapci a dievča podali dnes pekný kolektívny výkon, ktorý okorenili aj pol tuctom gólov v súperovej sieti. Treba povedať, čakali sme, že Vion príde vo väčšej sile, tak ako po minulé ročníky, ale aj na ich tíme sa podpísal odchod hráčov do zvučnejších klubov, ako u nás. Naše družstvo sa toho chytilo a nenechalo nič náhode. Do polčasu sme vyhrávali 4:0 a naše góli padali po štandartkách z rohových kopov, čo v minulosti nebolo u nás silnou stránkou. Bolo aj cítiť, že súper mal iba troch hráčov na striedanie. V druhom polčase sa naše mužstvo uspokojilo a zato nás súper potrestal dvomi gólmi. Nakoniec však naši opäť zabrali, aj keď bolo vidieť, že to už niekedy bolo o bojovnosti, síl ubúdalo, ale priviedli zápas do víťazného konca. Na záver si mohli zaspievať víťazný pokrik. Ďakujeme im za predvedený výkon a veríme, že sa takto pobijú o výsledok aj v nadchádzajúcom zápase.

16.9.2011, zápas FK Slovan Levice - ČFK 9:1

Naše mužstvo dnes zažilo vysokú prehru. Súper nás prevýšil pohyblivosťou, rýchlosťou a efektívnosťou. Naše mužstvo začalo prvé minuty zápasu nádejne, mali sme niekoľko sľubných útokov, no ani jeden neskončil nebezpečne pre súperovu bránu. Zato súper nás trestal už v siedmej minúte a začal hrať kombinačný futbal, ktorý korenil gólmi. Chlapci sa snažili, ale keďže boli evidentne pomalší, tak domáci získavali prevahu. V druhom polčase už náš útok nebol podporovaný záložnou formáciou a tak stroskotával v sieti domácich obrancov. Ale pred koncom zápasu sa nám podaril pekný útok, ktorý bol zavŕšený čestným gólom. Ešte pred touto gólovpu akciou sme mali jeden učebnicový útok, ale zakončenie do prázdnej brány bolo vysoko nad. Veríme, že z tohoto nevydareného zápasu si vezmú hráči poučenie a v zápasoch, ktoré nás čakajú dajú do zápasu rýchlosť, bojovnosť a srdce, a tým nám predvedú opäť krásny futbal, ktorý bude zakončený gólmi v súperovej sieti.

25.9.2011, zápas MFK Skalica - ČFK 5:4

Do Skalici sme išli pre výhru, aspoň o tom každý hovoril. Zápas sa začal svižne a už po pár minútach sme vsietili prvý gól, ktorý padol po priamočiarej akcii s vysunutím útočníka. Ale o minutu neskôr domáci vyrovnali lacným gólom z rohu. Chalani opäť zabrali a znova sme viedli o gól z pokutového kopu, a to sme trestuhodne zahodili vyloženú šancu. Súper nás  potrestal vyrovnávajúcim gólom z priameho kopu. Pri tejto štandartke sa nám zranil brankár s do brány musel nastúpiť jedne z hráčov. O pár minút sme znovu vyhrávali o jeden gól a polčas sa skončil 4:3 v náš prospech. Druhý polčas sa striedali útoky a šance na oboch stranách. Nakoniec v závere zápasu domáci vytvorili tlak, ktorý korenili dvoma gólmi v úplnom konci zápasu. Naše mužstvo podalo uspokojivý výkon, ale stále chlapcom chýba dynamika, štart na loptu a 100% nasadenie v súbojoch. Iba takýmto spôsobom si budú môcť na konci zápasu zakričať víťazný pokrik. Dúfajme, že tieto nedostatky dobehnú a súperov ako Skalica budú zdolávať aj na súperovej pôde a silných súperov riadne potrápia, aby vyhrali.

01.10.2011, zápas Hlohovec - ČFK 1:4

10.10.2011, zápas ČFK - FC Nitra 3:7

V tomto jesennom počasí sa tími dohodli, že sa odohrá zápas na umelom ihrisko na FC Nitra. Zápas sa začal pre náš tím nepriaznovo a už v tretej minúte sme prehrávali, nato v desiatej minúte to už bolo o dva góli a súper si myslel, že už má istú výhru. Ale opak bol pravdou. Náš tím zabral, hlavne začal byť pohyblivý a napádal súpera, čo viedlo k tomu, že súper začal robiť chyby a pri prevzatí lopty bol hneď pod tlakom. To sa naším vyplatilo a začali nebezpečni útočiť. Vytvorili si hneď  gólové šance a bolo aj pár krásnych únikov po krídlach, ktoré začínali od obrany. Tento štýl hry sa vyplatili a už v devätnástej minúte sme vyrovnali na 2:2. Polčas nakoniec skončil 2:3. Tempo hry bolo vysoké a hral sa krásny futbal. V druhom poľčase už naši mierne fyzicky upadli, čo využil súper a zvyšoval skóre. Aj keď naši nakoniec prehrali, tak podali výborný výkon a zistili, že aj s takým súperom ako je FC sa dá hrať. Našej dievčine a chlapcom ďakujeme, za výkon, ktorý podali.

12.kolo, 10.4.2012, zápas ČFK - Lokomotíva Trnava  1:3

Súper prišiel s jasným cieľom dať čo najviac gólov, ale to sa mu hneď od úvodu zápasu nedarilo. Náš tím hral veľmi pozorný a obranne založený futbal, súper sa nedostával do gólových zakončení, ako bol zvyknutý. Náš útok síce veľmi nehrozil jasnými gólovými šancami, ale vedel tiež zapliesť súperovi hlavu. Polčas skončil bezgólovo a bolo vidieť na súperovi, že je evidentne s priebehom zápasu zaskočený. Začiatok druhého polčasu začal pre nás nepriaznivo lebo sme rýchlo inkasovali po nedôslednosti brianiacich hráčov gól. Súper začal byť viac nebezpečný, no bolo to z dôvodu aj toho, že naši hráči ho už nestíhali tak pokrývať a fyzicky upadli. Dostali sme následne druhý gól, čo našich naštartovalo k lepšiemu výkonu lebo súper vôbec nebol jednoznačne lepší. Z našej snahy vyústil náš gól a zápas sa znova zmenil. Ťažiť sme začali z rýchlych protiútokov a mohli sme vyrovnať. Začali sme byť hlavne nepríjemne agresívny pre súperových obrancov a tí robili chyby. Z jednej takej situácii sme si vybojovali pri konci zápasu rohový kop, no naše rohy nie sú väčšinou pre súpera nebezpečné a tak z toho pramenil rýchly protiútok a inkasovali sme tretí gól. Zápas bol ale dobrý a ďakujeme nášmu tímu za bojovnosť a predvedený výkon.

13.kolo, 14.4.2012, -Voľno

14.kolo, 21.4.2012, zápas Vion -ČFK 5:1

Súper nastúpil v inej zostave, ako na prípravné zápasy, ktoré sme s ním odohrali. Bolo to vidieť aj na jeho hre. Náš tím nastúpil na zápas v nových dresoch, ktoré chceli pokrstiť výhrou. Ale takou hrou, akú predviedli, tak ťažko nad niekym zvíťaziť. Ani jeden hráč nepredviedol hru, aká sa od neho očakávala. Dokonca aj obrana, ktorá bola stále pilierom nášho tímu sklamala. Bojazlivosť, zlé nasadenie a žiadne odhodlanie pobiť sa o výsledok, keď už kombinačná hra nám nešla lebo stále sme boli o niečo pomalší ako súper, toto všetko sprevádzalo hru nášho tímu. Vyhovárať sa na brankára je neprípustné lebo ani súper nemal výnimočného gólmana, no ich obrana nepustila za seba skoro žiadnu prihrávku a naši útočníci zostávali stratení v obľúčení súperových hráčov a zo zadných radov im nikto nešiel na pomocnú prihrávku. O nemohúcnosti útoku svedčí aj to, že gól za náš tím strelil nakoniec obranca. K tomu ešte zle kopnutý pokutový kop z našej trany z ktorého nebol gól. Ak naši hráči nebudú hrať s plným nasadením, nebojazlivo a nebudú chcieť mať loptu na kopačkách za každú cenu, tak ani s takýmto dá sa povedať herne a fyzicky rovnocenným súperom nevyhráme.

15.kolo,28.4.2012,zápas Levice-ČFK 0:0

Náš tím na tento zápas nastúpil po odohraní neúspešných zápasov, ale sa dokázali zmobilizovať a podať výkon na aké sme boli zvyknutí. Levice prišli v silnom zložení, kde súper striedal kompletne osem hráčov. Naši chlapci a dievča museli vydržať odohrať celý zápas lebo na striedačke sme mali iba dvoch náhradníkov na striedanie. Súper nás chcel poľahky zdolať, ale my sme podali poctivý kolektívny výkon, kde všetci hráči vydali zo seba maximum a hrali všetci pre tím, tak ako sme si to povedali pred zápasom. Podržala hlavne obrana, kde sme hrali skoro bezchybne a ak sa aj nejaká chyba vyskytla, tak súper ju nedokázal potrestať. Útok hlavne v prvom polčase ohrozoval súperovu bránu, ale postupom času dochádazali sily a bolo to už iba sporadické. Súpera sme však držali na dištanc a podržal nás hlavne v druhom polčase aj brankár. Ďakujeme našim za odvedený výkon a dúfame, že takéto výkony budú podávať aj ďalej.

16.kolo,8.5.2012,zápas ČFK-MFK Skalica 8:1

Zápas sa začal vo svižnom tempe, hráči plnili úlohy, ktoré sme si dali pred zápasom v kabíne. Obrana nepustila súpera za svoj chrbát a k zakončeniu, záloha kombinovala a útok ohrozoval súperovu bránu. Hlavne nám vychádzali štandartky-rohové kopy. Hráči presne plnili pri rohových kopoch, čo im bolo nakázané a tak sme týmito štandartkami vážne ohrozovali súperovu bránu. Náš prvý gól padol hneď v prvých minutách zápasu a to dodalo pokoj na naše kopačky a celý tím týmto priebehom zápasu bol nabudený na výborný výkon. Súper síce pohrozil po priamom kope, no situáciu sme úspešne vyriešili a do polčasu sme ešte pridali druhý gól.Po zmene strán sme si povedali, že nastúpime v nasadení a pozorne ako sme ukončili prvý poľčas. Ale prišiel náš rohový kop, kde sme nezakončili akciu a súper rýchlym brejkom zdramatizoval priebeh zápasu a strelil nám gól. Od tej chvíle súperovi narástli krídla a začal systematicky ohrozovať našu bránu, no náš tím odpovedal najlepšie ako mohol a začal vsieťovať góly do súperovej brány. Veľa sme ťažili z našich vynikajúcich rohových kopov. V útoku sme mali veľa ďalších gólových šancí, no neboli sme dôrazní v zakončení. Toto budú musieť ešte naši doladiť lebo s iným súperom sa nám nepremieňanie gólových šancí môže vypomstiť. Dnes zabrali ale všetci a aj pri striedaní všetci kompletne plnili svoje úlohy a podali vynikajúce výkony.

17.kolo,12.5.2012,zápas ČFK-Hlohovec 7:0

Zápas začal z našej strany trocha rozpačito, mali sme potvrdiť dobré výkony z predchádzajúcich zápasov a počasie tieť prispelo k trochu neistému začiatku. Tlak na súpera sme síce vyvýjali, no nezakončili sme tento tlak gólmy, čo sa začalo poznačovať na hráčoch. Súper tiež občas nebezpečne pohrozil, no jeho akcie sme vedeli eliminovať. Keď sme vsietili pvý gól, tak sa z našej strany hra upokojila, hráči sa povzbudzovali a išli za cieľom dať ďalšie góly a hlavne futbalovo predčiť súpera. V druhom polčase sa blisol aj náš brankár, keď vychytal niekoľko nebezpečných akcií súpera. V druhom poľčase sme mali jednoznačne viac z hry, no bolo vidieť, že niektorý hráči už chceli dať gól za každú cenu a miesto toho, aby volili prihrávku, pokúšali sa dať gól. Za nepriaznivého počasia pri daždi a silnom vetre sme inak zahrali dobrý zápas a veríme, že takto nabudení náš tím nastúpi aj v nasledujúcich zápasoch s ťažšími súpermi.

18.kolo,18.5.2012,zápas FC Nitra-ČFK Nitra 6:0

Vedeli sme, že ideme do zápasu s lídrom skupiny, ktorí má najlepší útok s počtom najviac strelených gólov. Zápas začal, ako sa očakávalo, súper začal ofenzívne, no my sme eliminovali jeho aktivity a sporadicky sme pohrozili aj my protiútokom. Brankár zlikvidoval niekoľko nebezpečných situácii pred našou bránkou, no do polčasu sme inkasovali dva lacné góly. Hneď po prvom upadla koncentrácia našich hráčov a nevedali sa vysporiadať s rýchlym napádaním súpera. Naše útoky začali byť útokmi o jednom hráčovi, čo nemohlo končiť úspechom. V prvom polčase sme mali aj rohové kopy, no neboli ani jeden kopnutý podľa vopred stanovených signálov. V druhom polčase súper vyrukoval so svojou silnejšou a čerstvou osmičkou hráčov, na ktorú už nači hráči nestačili fyzicky a brankár mal čo robiť, aby zachraňoval vzniknuté šance súpera. Naším pylierom bol ešte zadný stopér, ktorý zastavoval súperové prieniky, no ostatný hráči už neplnili predom určené pokyny, nepristupovali k súperovi a on veľmi jednoducho prechádzal k našej bráne. Náš útok bol iba sporadický aj keď boli výraznejšie naše šance, ako v prvom polčase, no neboli zakončené gólom v súperovej sieti. Opäť chýbala bojovnosť, nasadenie a kolektívny výkon, ktorý je potrebný pri zápase s takýmto súperom. Musíme čím skôr na tento zápas zabudnúť a koncentrovať na nasledujúci s tiež silným súperom.

19.kolo,26.5.2012,zápas ČFK Nitra-Spartak Trnava 0:3

Čakal nás opäť súper, ktorý je na špici tabuľky a má jeden z najlepších útokov. Podľa toho sme určili aj spôsob hry. Na tento zápas nám chýbali hráči, ktorí nemohli nastúpiť, tak sme museli ťažký zápas odohrať iba s dvomi hráčmi na striedačke. Súper prišiel opäť nabudený, že si urobí skóre, no my sme mu to vôbec neuľahčili. Chalani plnili pokyny, poctivo bránili a nedovolili súperovi aby poľahky dával góly. Útoky z našej strany boli sporadické, no to sme aj očakávali lebo súper mal rýchlych a vyzretých stopérov, ktorý nedovolili našim útočníkom a záložníkom aby prechádzali k ich bráne. No aké také náznaky boli. Hlavne sme sa sústredili na obranu, ktoré pracovala vynikajúco a polčas skončil bezgólovo. Takže prvú časť sme zvládli na jednotku, no vedeli sme, že druhá bude ťažšia lebo síl už ubúdalo. Škoda, že si chalani nedokázali podržať loptu a tak aspoň dočasne eliminovať tlak súpera, ktorý v druhom polčase gradoval. Naši si dokázali dať maximálne dve prihrávky a loptu strácali, útok sa už nevedel vôbec presadiť, a tak všetko zostávalo a sústredilo sa obranu. Gól sme dostali po strele na bránu zo strednej vzdialenosti, ale až po asi pätnástich minutách druhého polčasu.Druhý gól padol po našej chybe zo strany gólmana a tretí sme si vsietili vlastný gól po súperovom rohovom kope, ktorých kopal neúrekom, no všetky sme dovtedy zvládli. Ďakujeme chalanom za kolektívny, bojovný a poctivý výkon, ktorý donútil silného súpera siahnuť tiež na dno svojich síl, aby uspel. Verím, že takéto poctivé výkony, no s úspešnejším koncom budeme podávať aj naďalej.

20.kolo,3.6.2012,zápas Piešťany-ČFK Nitra  4:0

K súperovi sme išli s predstavou, že by sme mohli odohrať otvorený zápas a uhrať dobrý výsledok a poprípade získať aj nejaký bod do tabuľky.Musím povedať, že výsledok zápasu neodráža celkový priebeh v výkon nášho tímu. Začali sme otvorený futbal, kde sme si vedeli zakombinovať, dostať sa k  súperovej bráne v vypracovať si aj šance a štandartné situácie. Rohy už vypadajú futbalovo, hráči vedia, čo majú robiť a ak získal súper z tejto našej štandartky loptu, tak sa rýchlo v rámci možností vracali do obrany. Jeden zádrhel stále tam však bol, náš útok je bezzubý. Aj keď sme si pekne zakombinovali, dokonca aj stred obrany konečne vyvážal loptu, hráč urobil kľučky, no keď mala ísť finálna prihrávka spoluhráčovi, ktorý nabiehal do útoku, tak buď bola nedôrazná, končila hneď na prvom súperovom hráčovi alebo bola nepresná. Súper takto získaval lopty a hneď prechádzal do útoku, kde nás v obrane prečísloval a vlastne do prázdnej brány vsieťoval góly. Prvý polčas skončil 1:0, kde sme dostali gól z nedôrazného odkopu lopty z našej šestnástky. V druhom polčase sme chceli stav zmeniť, no ako som už písal súper ťažil z našich chýb pri koncových prihrávkach a v prečíslení išiel na našu obranu. Ešte chýbalo to typické pýtanie si lopty pohybom od našich hráčov, ktorí nemajú loptu- buď si ju pohybom nepýtali, boli za súperom alebo si nachádzali také priestory, kde tú prihrávku nemohli dostať. A ešte jeden stále pretrvávajúci nedostatok, máme veľa takých hráčov, ktorí nedokážu robiť rýchlo s loptou a nemajú ten výpad a axceleráciu a tak na rýchlejšieho súpera máme nevýhodu. Ale ako som už písal prejav hry nebol zlý len chýbala tá rýchlosť, presadenie sa jeden na jedného v útoku a presnosť finálnych prihrávok. Uvidíme, či sa nám niečo z týchto našich chýbajúcich prejavov podarí zlepšiť ešte v posledných dvoch zápasoch súťaže.

21.kolo,10.6.2012,zápas ČFK Nitra-Senica 0:11

Predposledný zápas sezóny a aj skupiny ako prípravky U11 nám vôbec nevyšiel. Upozornil by som, že tento výsledok vôbec nie je dôsledkom našej účasti na turnaji v sobotu. Súper bol jednoznačne lepší, behavejší a chcel hrať. Náš tím zo začiatku odolával, dokonca sme mali v prvom polčase aj dve šance, z ktorých sme mohli skorigovať stav, no zostali nevyužité. Kopali sme aj rohové kopy, no nevyťažili sme z nich žiadny gól. Zato súper nás trestal aj z rohových kopov, kde zistil, že náš gólman, ktorého sme si museli požičať od mladších spoluhráčov, tieto rohy nevie riešiť a takto nám dali niektoré góly. Musím ale hneď napísať, že brankár sa aj tak vyznamenal, lebo zneškodnil veľa ďalších súperových šancí. Ale dôvod našej vysokej prehry bol v tom, že naši hráči nebehali, nechceli hrať s loptou, radšej sa jej hneď zbavili a to väčšinou tak, že loptu odovzdali súperovi. Polčas skončil 0: 5 v náš neprospech a v druhom polčase súper iba korunoval svoju hernú prevahu.  V druhom polčase zaujala iba jedna naša akcia, ktorá sa potiahla po ľavej strane, keď náš obranca nemal komu prihrať, tak zobral všetko do svojich rúk, krásne potiahol po ľavej strane a odcentroval. Tktiež v zadných radoch podal dobrý výkon náš stopér, ktorý zlikvidoval veľa súperových útokov. Zamyslel by som sa aj nad prístupom k zápasom, keď musíme tŕpnuť, či niektorí hráči prídu na zápas alebo nie. Už nám zostáva do konca súťaže iba jeden zápas, v ktorom dúfam, že ukážeme svoju lepšiu tvár.

22.kolo,16.6.2012,zápas Topoľčany-ČFK Nitra  4:0

Odohrali sme posledný zápas súťaže. Pred zápasom sme prízvukovali hráčom, aby si zahrali futbal a ukázali, že tréner, ktorí už pri nich končí, ich naučil tento kolektívny šport hrať. Treba povedať, že sme sa ukázali na súperovom ihrisku vo veľmi dobrom svetle, aj keď sme boli oslabený o hráčov, ktorí boli zranení alebo odcestovaní. Mali sme jednozvačne viac z hry, kombinovali sme, nabiehali do voľných priestorov, útočili vo väčšom počte hráčov. Jednoznačne naši hráči mali chuť si zahrať a technicky a kombinačne predčili súpera. Ale ako po iné zápasy sme nedali góly. Zato súper nás trestal po našej chybe a nedôraznosti hneď v prvom polčase a pritom sa väčšinou hralo pred jeho bránou a na jeho polovici ihriska. K našej bráne sa dostal asi dva krát. Polčas skončil 1:0 pre domácich, ale nič nebolo ešte stratené. V druhom polčase sme síce pokračovali v našej kombinačnej hre, ale opäť súper dával po našich chybách góly a my sme neboli schopní z našej prevahy zúžitkovať ani jednu šancu na strelenie gólu a bez toho sa vyhrať nedá. V druhom polčase sa už u našich hráčov prejavila aj únava spôsobená aj veľmi horúcim počasím. Ale stále sme hrozili aspoň po súperovu šestnástku útokmi, ale boli aj chvíle, keď naši štyria hráči stáli sami na našej polovici a ostatní štyria spoluhráči sa trápili s útokom medzi ôsmimi súperovými hráčmi a takéto niečo proste nie je možné. Musím znova zhodnotiť, že výsledok vôbec neodzrkadluje prejav hry na ihrisku, no hovorí o efektívnosti súpera a nemožnosti našich hráčov dať už niekoľko zápasov gól. Ešte by som opomenul provokatívne správanie sa súpera po zápase. Možno to bolo spôsobené našou nedávnou účasťou na ich turnaji, kde sme ich odsunuli našou poslednou výhrou na nižšiu priečku v hodnotení a my sme získali druhé miesto. Chcel by som ale hráčom poďakovať za sezónu, ktorú odohrali, za poctivosť pri účasti na tréningoch a zápasoch. Poďakovanie patrí aj trénerovi, ktorý to pri družstve ťahal päť rokov, a hráčov veľa naučil. Veríme, že tieto skúsenosti, ktoré pri ňom nadobudli budú využívať a zdokonalovať ďalej pod vedením nového trénera. Ešte raz veľká vďaka za predvedené výkony a veľa úspechov v súťaži, kde budú hrať už ako mladší žiaci.