Turnaj Galanta 21.12.2013

Nominovaní: Dominik Osuský, Matúš Csuthy, Dominik Fuska, Matúš Viskup, Filip Čapek, Peter Halúzka, Samuel Loži, Matej Minarčík, Samuel Rus, Jakub Lenický, Richard Jančo.

Zúčastnili sme sa po týždni druhého halového turnaja, na ktorom bolo osem tímov. Domáci mali dva tímy 2001 a 2002, Vion Zlaté Moravce, FC Vlčany, Lokomotíva Trnava, FC Slovan Šaľa, ŠKF Sereď, ČFK Nitra.
V našej skupine sme sa stretli s družstvami: Lokomotíva Trnava, FC Slovan Galanta 2001, FC Vlčany.
Zápas s Trnavou sme doviedli do víťazného konca, aj keď súper mal herne navrch, no naši chalani hrali obetavo  a po peknej akcii sme strelili víťazný gól. Druhý zápas sme hrali s Galantou 2001. Tento zápas sme hrali už odvážnejšie, kombinačne a vypracovali sme si aj niekoľko dobrých akcií, ktoré sme však nepretavili v gól. Zato súper po rohovom kope skóroval a potom už výsledok udržal.
Tretí zápas sme hrali s Vlčanmi a tento zápas hrali naši chalani veľmi dobre. Mohli sme sa pýšiť peknou kombinačnou hrou, ktorá vychádzala zo zabezpečenej obrany. Mali sme niekoľko gólových šancí, ktoré sme však nepremenili. Remíza nám ale stačila na postup zo základnej skupiny do semifinále.
Výsledky v skupine: ČFK:Lok.Trnava  1:0 ( Samuel Rus), Galanta 2001  0:1, Vlčany 0:0
Body v základnej skupine: 1.Galanta 7b.,2.ČFK 4b.,3.Lok.Trnava 4b.,4.Vlčany 0b.
V semifinále sme sa stretli s víťazom druhej skupiny, tímom zo Šale. Toto družstvo poznáme už z viacerých turnajov a prípravných zápasov. Podľa toho sme s trénerom aj zvolili taktiku, ktorá nám dokonale vyšla. Naši hráči hrali tvrdo a nekompromisne a súpera do žiadnych šancí nepúšťali. Atakovali sme súperových hráčov, hneď ako dostali loptu a hlavne sme strelili súperovi tri veľmi pekné góly po krásnych akciách a ani jeden gól sme neinkasovali. Prvý gól sme dali  najrychlejší na turnaji a bolo to hneď po rozohraní v 20 sekunde. Ako hovorí tréner boli sme ako oheň a síra, nedarovali sme súperovi nič zadarmo a bojovali ako o život. Zápas sme vyhrali 3:0, góly za nás dali Matej Minarčík,Filip Čápek,Dominik Fuska.
Postúpili sme do finále a tam nás čakal tím Galanta 2001, ktorým sme mali čo odplácať zo základnej skupiny. Zápas sa hral 2x15 minút. hrali sme znova náš pekný kombinačný futbal, kdežto súper hlavne od brankára iba nakopával lopty na dvoch útočníkov. Hrali sme pekne a snažili sme sa kombinovať hneď od našej brány. Prvý polčas skončil bezgólovo. V druhom polčase sme ale po našich chybách inkasovali dva góly a už sa nám našou, musím znova prízvukovať kombinačnou, hrou nepodarilo s výsledkom nič urobiť. Nakoniec sme podľahli 0:2.
Musíme ale našich hráčov pochváliť a pochválili ich aj pri vyhodnocovaní organizátori turnaja, že sme pôsobili kompaktným dojmom a peknou kombinačnou hrou.
Na turnaji sme nakoniec obsadili krásne druhé miesto.
Chcem poďakovať rodičom, ktorí poskytli odvoz hráčov na turnaj: p.Viskup, Richard Jančo, Anton Fuska, Andrej Čapek.

Poradie: 1.FC Slovan Galanta 2001, 2.ČFK Nitra, 3.FC Slovan Duslo Šaľa, 4.FC Slovan Galanta 2002, 5.ŠFK Sereď, 6.Lokom. Trnava, 7.FC Vlčany, 8.Vion Zlaté Moravce